Skip to main content

Izolacja Ścian

Wybrałeś cienką izolację Aluthermo® do ocieplenia ścian w Twoim domu, biurze czy magazynie?

Izolacja ścian w domu, biurze czy w każdym innym obiekcie, jest bardzo ważnym punktem na mapie prac budowlanych. Aluthermo® QUATTRO, ze względu na swoją niewielką grubość 1 cm, znajduje bardzo dobre zastosowanie w izolacji ścian, zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz budynku. Nie dochodzi wówczas do konieczności pogrubiania ściany na zewnątrz czy znacznej utraty powierzchni użytkowej od środka pomieszczeń. Co ważne, zastosowanie Aluthermo®, nie wiąże się z ryzykiem kondensacji pary wodnej. Oprócz ścian murowanych czy betonowych, naszą izolację warto zastosować w budynkach szkieletowych lub modułowych. A dlaczego? Wyjaśniamy poniżej.

Aluthermo® QUATTRO o grubości 1 cm – zastępuje 20 cm tradycyjnej izolacji*

*w układzie pomiędzy dwiema pustkami powietrznymi, osiąga R=5,70 m2 K/W, który występuje przy 20 cm tradycyjnej izolacji o λ 0, 040 W/m K (BADANIE WLIK).

Jak prawidłowo wykonać montaż?

Na co zwrócić uwagę?

W przypadku ścian z konstrukcji szkieletowej, Inwestor może spotkać się z dwoma zasadniczymi wyzwaniami. Po pierwsze, mamy tutaj do czynienia z ograniczoną ilością miejsca na izolację konstrukcji ściany. Po drugie, ważne jest, by zaizolowana ściana była jak najdłużej szczelna dla utraty energii (nie tracąc parametru izolacyjności) przez cały okres użytkowania budynku.

W takiej sytuacji, aby sprostać powyższym oczekiwaniom, można zastosować Aluthermo® QUATTRO. Dzięki cienkiej, 1 cm grubości, izolacja znacznie poprawia parametr izolacyjny ściany, nie tracąc powierzchni użytkowej budynku (od wewnątrz). W tym przypadku, materiał zastępuje również paroizolację. Zastosowane w budowie izolacji materiały i sposób ich połączenia, gwarantują bardzo dobrą szczelność, a izolacja pozostaje nieprzepuszczalna dla powietrza - nie kondensując pary wodnej.

Uzyskana dzięki Aluthermo® QUATTRO szczelność, pozwala Inwestorowi utrzymać pożądaną temperaturę w budynku, przy niskim zużyciu energii. Przekłada się to na znacznie niższe nakłady finansowe na ogrzewanie.

W przypadku ścian murowanych, sytuacja wygląda podobnie. Wykonując izoalcję od wewnątrz, nie tracimy powierzchni użytkowej, szczególnie przy remontach oraz w sytuacjachm gdy nie mamy mozliwości docieplenia od zewnątrznp. w budynkach zabytkowych, przy zdobionych elewacjach.

Istnieje również możliwość ocieplania ściany z Aluthermo® od strony zewnętrznej. Przy tego typu rozwiązaniu, materiał możemy zabudować wyłącznie tzw. suchą zabudową (np. kamień elewacyjny, panele lub płyty, deska elewacyjna). Aluthermo® nie stosujemy bezpośrednio pod tynkowanie.

Od wewnątrz, Aluthermo® QUATTRO można montować bez przerw i szczelin, zapewniając wysoką szczelność przegrody. Materiał montuje się bezpośrednio do listew drewnianych lub konstrukcji  aluminiowej o grubości min. 25 mm. Proces montażu jest szybki, a potencjalne mostki termiczne zostają wyeliminowane.

Od zewnątrz, Aluthermo® QUATTRO można montować bez przerw i szczelin, bezpośrednio do konstrukcji, z pustką powietrzną pomiędzy ścianą, a Aluthermo®.

Ważne dla Ciebie i Twojego Wykonawcy

Rekomendujemy rozwijanie Aluthermo® QUATTRO w układzie poziomym lub pionowym na konstrukcji drewnianej lub aluminiowej o grubości min. 25 mm i szerokości 50 mm.

Pionowe profile lub listwy powinny być zamontowane w odległości, co ok. 60 cm.

Pasy izolacji Aluthermo® muszą być odpowiednio naprężone.

Konieczne jest wykonanie 5-10 cm zakładów na łączeniach izolacji oraz zaklejenia ich taśmą systemową Aluthermo®, w celu uzyskania maksymalnej szczelności izolowanej przegrody.

Izolację Aluthermo® należy zamontować do konstrukcji mechanicznie, przy pomocy zszywek lub wkrętów. Budowa materiału sprawia, że jego punktowe przebicie nie pogarsza parametru izolacyjności, a montaż mechaniczny zapewnia stabilność i brak przesuwania się oraz opadania izolacji w czasie.

Przy styku ściany np. z podłogą, sufitem czy boczną ścianą, należy wywinąć izolację Aluthermo® na min. 3 cm. i docisnąć ją listwą drewnianą lub profilem obrysowym, aby odpowiednio uszczelnić wywinięcie.

WAŻNE: należy koniecznie upewnić się, że izolacja z Aluthermo® wykonana jest szczelnie.

Twoje korzyści:

  • zyskujesz oszczędność zużycia energii zimą (patrz Badanie Eliosys) - izolacja działa skutecznie
  • nie tracisz powierzchni użytkowej budynku, zachowując „swoją" przestrzeń - izolacja ma tylko 1 cm grubości
  • ułatwiamy Ci rozwiązanie „trudnych" projektów - masz możliwość ocieplenia ściany od wewnątrz, gdy od zewnątrz nie jest to możliwe
  • zachowujesz wysokie parametry izolacji przez lata - izolacja jest odporna na czynniki zewnętrzne, nie przesuwa się
  • oszczędzasz swój czas - otrzymujesz bardzo szybkie, proste i komfortowe w montażu rozwiązanie
  • nie musisz zakładać masek przeciwpyłowych czy specjalistycznych kombinezonów - Aluthermo® to materiał niealergenny, nietoksyczny i bezpyłowy

Taka cienka, a taka skuteczna

Zobacz nasze realizacje ścian

Izolacja ścian Lipsko

W tej realizacji z powiatu Lipsko głównym celem było skuteczne izolowanie termiczne domu przy użyciu…

Izolacja ścian Małkinia Górna

Ochrona termiczna dla 100-letniego domu z bali bez utraty przestrzeni użytkowej. Izolacja, która…

Izolacja ścian Lennik

Dekarz zdecydował się na tę izolację, aby uniknąć pogrubiania elewacji, zapewniając jednocześnie…

Izolacja ścian Kapellen

W tej inwestycji, wykonawca zdecydował o montażu Aluthermo ® QUATTRO od wewnątrz budynku, aby…

ZOBACZ INNE MOŻLIWOŚCI