Skip to main content

Izolacja Podłóg

Zdecydowałeś, że izolacja Aluthermo® to najlepsze rozwiązanie dociepleniowe Twojej podłogi?

Odpowiednia izolacja podłogi jest bardzo ważną kwestią, szczególnie gdy Inwestor decyduje się na montaż ogrzewania podłogowego. Dzięki zastosowaniu cienkiej izolacji, Aluthermo® QUATTRO, możemy poprawić efektywność ogrzewania podłogowego, ponieważ zastosowane warstwy materiału, nie dopuszczają do przepływu uzyskanego ciepła w betonową posadzkę. To również dobre rozwiązanie dla docieplenia podłóg i posadzek bez ogrzewania podłogowego, gdzie zastosowane Aluthermo® nie dopuści do przenikania temperatury z posadzki betonowej pod izolacją, do warstwy podłogi nad izolacją. Warto pamiętać, że montaż Aluthermo® ograniczy się do pogrubienia posadzki jedynie o 1 cm.

Jak prawidłowo wykonać instalację?

Na co zwrócić uwagę?

Bardzo ważną informacją jest, że przy izolacji podłóg, materiał Aluthermo® QUATTRO działa inaczej, niż przy izolacji dachów czy ścian.

W wielu przypadkach, przy wykonywaniu podłogi czy posadzki, nie ma technologicznej możliwości wykonania tzw. pustki powietrznej (która ma kluczowe znaczenie w zastosowaniu Aluthermo® np. w dachach). W związku z tym, bez pustki powietrznej (przy izolacji podłóg), ma miejsce zjawisko przewodzenia cieplnego, a zewnętrzne warstwy aluminium nie odbijają promieniowania podczerwonego. Dzięki zastosowanym w Aluthermo® materiałom, ale i odpowiedniemu układowi poszczególnych warstw oraz sposobie ich łączenia, zjawisko przewodzenia cieplnego przez materiał jest bardzo ograniczone. Oznacza to, że materiał może znacznie poprawić parametr izolacyjny podłogi, nie podnosząc radykalnie jej wysokości.

Aluthermo® QUATTRO można z powodzeniem układać pod podłogę drewnianą.

Materiał Aluthermo® QUATTRO, dzięki swojej budowie, jest odporny na ściskanie powierzchniowe, a co za tym idzie, izolacja sprawdza się pod dużymi obciążeniami (w tym właśnie pod wylewki betonowe).

ZOBACZ TEST SIŁY NACISKU ALUTHERMO® QUATTRO

Izolacja Aluthermo® QUATTRO, poza tradycyjnym ogrzewaniem podłogowym, znacznie poprawia wydajność promienników na podczerwień oraz promienników wodnych, często montowanych w ścianach lub na suficie.

Niekiedy zdarza się, że w procesie budowy obiektu, pojawi się błąd i brakuje miejsca na izolację. Wówczas, cienka izolacja Aluthermo®, pozwala dobrze doizolować posadzkę, bez podnoszenia jej wysokości. Dzięki temu, Inwestor nie ponosi dodatkowych kosztów związanych z naprawą błędu.

Ważne dla Ciebie i Twojego Wykonawcy

Przed ułożeniem Aluthermo® na chudym betonie, należy wcześniej ułożyć warstwę folii budowlanej, gdyż może zawierać on ostre krawędzie kruszywa, który może uszkodzić warstwę aluminium.

Na folię budowlaną, układamy bezpośrednio Aluthermo®, wywijając je przy ścianie na wysokość finalnej podłogi, dzięki czemu uzyskujemy dylatację, a w przypadku zastosowania z ogrzewaniem podłogowym, eliminujemy niepożądane zjawisko ogrzewania ściany.

Aluthermo® łaczymy ze sobą na styk, nie wykonując zakładów. W celu uszczelnienia łączeń, zaklejamy je aluminiową taśmą systemową Aluthermo®.

Następnie, na Aluthermo®, układamy kolejną warstwę folii budowalnej lub innego materiału, eliminującego bezpośredni kontakt świeżego betonu z aluminium. Na tak przygotowane podłoże, można wykonywać wylewkę.

W przypadku montażu Aluthermo® pod podłogę drewnianą lub pod panele podłogowe, WCZEŚNIEJ, bezpośrednio na Aluthermo®, należy ułożyć płytę OSB lub sklejkę, aby wykonać powierzchniową warstwę dociskową.

WAŻNE: proces montażu Aluthermo® należy wykonać szczelnie.

Twoje korzyści

  • zyskujesz rozwiązanie energooszczędne - podłoga szybciej się nagrzewa, a „stygnie" wolniej (przy ogrzewaniu podłogowym)
  • nie tracisz czasu na skomplikowane „instalacje" - otrzymujesz bardzo szybkie, proste i komfortowe w montażu rozwiązanie
  • nie ponosisz kosztów demontażu istniejącej podłogi (np. płytek czy gresu) - Aluthermo® możesz układać bezpośrednio na istniejące rozwiązanie

Komfort ciepła z każdym krokiem

Zobacz nasze realizacje podłóg

Izolacja podłogi Kraków

Aluthermo QUATTRO to rewelacyjne rozwiązanie poprawiające efektywność termiczną mat grzewczych.

Izolacja podłóg w Holandii

W ramach tego projektu, który dotyczył renowacji 700 bungalowów w Holandii, konieczne było…

ZOBACZ INNE MOŻLIWOŚCI