Skip to main content

Izolacja Dachu

Wybrałeś cienką izolację Aluthermo® do ocieplenia Twojego dachu?

Izolacja Aluthermo® QUATTRO daje możliwość skutecznego ocieplenia dachów zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz. Można stosować ją w remontowanych budynkach, jak również w nowych obiektach, w zależności od oczekiwań Inwestora i rozpatrywanych korzyści.

Poza korzyściami dla Inwestora, takimi jak znaczna oszczędność w zużyciu energii (potrzebnej do ogrzania i chłodzenia budynków) czy oszczędność miejsca na izolację, Aluthermo® jest materiałem niezwykle przyjaznym w montażu - układa się szybko i sprawnie. Elastyczna budowa izolacji sprawia, że łatwo adoptuje się ona do nietypowych kształtów, takich jak lukarny czy okna połaciowe. Kompleksowość rozwiązania daje Wykonawcy znaczną oszczędność czasu w trakcie montażu, jak również komfort pracy z samym produktem (nie pyli się, nie rozwarstwia się, jest nietoksyczny i niealergenny).

Jak prawidłowo wykonać instalację?

Na co zwrócić uwagę?

Izolacja dachu od zewnątrz

W przypadku DACHÓW REMONTOWANYCH,  przed zainstalowaniem Aluthermo®, rekomendujemy sprawdzenie stanu istniejącej izolacji i ewentualne jej usunięcie.

W przypadku decyzji o usunięciu tradycyjnej izolacji, można zaizolować dach tylko przy użyciu Aluthermo® QUATTRO, gdyż stanowi to kompletny system izolacji (termoizolacja, paroizolacja i wiatroizolacja) przy jednym procesie montażu.

Jeżeli Inwestor zdecyduje jednak o wymianie obecnej, tradycyjnej izolacji na nową, w połączeniu z izolacją refleksyjną Aluthermo® QUATTRO, nie ma ku temu przeciwskazań. Takie połączenie, z pewnością poprawi całkowitą akustykę przegrody. W takiej sytuacji, można zastosować znacznie mniejszą grubość tradycyjnej izolacji (np. 5 cm, zamiast 15cm). Przy takim połączeniu jednak, należy pamiętać o kilku ważnych zasadach:

  • izoalcja Aluthermo® musi zostać zamontowana szczelnie,
  • tradycyjna izolacja nie może stykać się z Aluthermo® - rekomendujemy min. 2 cm pustki powietrznej,
  • należy zapewnić wentylację więźby dachowej od wewnątrz budynku.

W przypadku DACHÓW NOWYCH, ze względu na możliwość swobodnego zaplanowania izolacji od wewnątrz (w odróżnieniu od dachów remontowanych), rekomendujemy właśnie takie zastosowanie Aluthermo® (patrz POTRZEBY/ PODDASZA).

Ważne dla Ciebie i Twojego Wykonawcy

Rekomendujemy rozwijanie Aluthermo® w układzie poziomym nad krokwiami, zaczynając od dołu lub od szczytu dachu.

Pasy izolacji Aluthermo® muszą być odpowiednio naprężone.

Konieczne jest wykonanie 5-10 cm zakładów na łączeniach izolacji oraz zaklejenia ich taśmą systemową Aluthermo®, w celu uzyskania maksymalnej szczelności izolowanej przegrody.

Ważne jest, aby w kalenicy dachu wykonać zakład ok. 20 cm, co zapewni właściwą szczelność przegrody.

Nie ma przeciwskazań do mechanicznego montażu izolacji Aluthermo® (za pomocą zszywek lub wkrętów). Budowa materiału sprawia, że jego punktowe przebicie nie pogarsza parametru izolacyjności, a montaż mechaniczny zapewnia stabilność i brak przesuwania się oraz opadania izolacji w czasie.

Twoje korzyści:

  • zyskujesz oszczędność zużycia energii - wysoka skuteczność działania (patrz Badanie Eliosys)
  • zachowujesz wysokie parametry izolacji przez lata - nie ulega ona starzeniu i jest odporna na gryzonie
  • daje Ci możliwość szybkiej i bardzo prostej instalacji - stanowi kompleksowy system izolacji w jednym produkcie przy jednym procesie montażu
  • zyskujesz przyjemny chłód latem, dzięki odbijaniu promieniowania cieplnego
  • nie tracisz ważnej dla Ciebie przestrzeni - daje oszczędność miejsca na docieplenie (szczególnie przy izolacji od wewnątrz np. na poddaszach)

Zatrzymaj energię w swoim domu

Zobacz nasze realizacje dachów

Izolacja dachu Kraków

Aluthermo QUATTRO zostało sprawnie zamontowane na dachu od zewnątrz, zastępując membranę wstępnego…

Izolacja dachu Warszawa

Oprócz bardzo dobrej termoizolacji, dzięki zastosowaniu Aluthermo® QUATTRO od zewnątrz, Inwestor…

ZOBACZ INNE MOŻLIWOŚCI